КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ

АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ I МИСТЕЦТВ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Зразковий хор студентів

Важливою частиною навчальної роботи у вихованні майбутнього хорового диригента є концертна та творча діяльність у складі студентського хору. Вона є різноманітною за формами: підготовка програм до державних іспитів, творчі звіти колективу, концертна діяльність та участь у конкурсах в  Україні та за її межами.

Хоровий колектив працює в напрямку народнопісенного  мистецтва та  збереженню і розповсюдженню пісенних традицій закарпатської народної пісні та кращих зразків українського та зарубіжного хорового виконавства.  Виховання художнього смаку, культури, знайомство з хоровим  мистецтвом краю та різних країн, розвиток творчих здібностей студентів-хоровиків – головна мета роботи керівника хору. З дня заснування з колективом працювали  справжні фахівці: Р. Войтчук, О. Порада, М. Заяць, заслужені працівники культури України В. Лихачевський, М.Попенко, Н. Петій-Потапчук, П. Сокач, Новак О.Ю.

У 2011 році студентський хор коледжу здійснив гастрольну поїздку у Королівство Нідерланди і випустив компакт-диск «Над рікою Ужем», який з успіхом розійшовся як в Україні, так і за кордоном.

Зараз хором керує досвідчений і високопрофесійний хормейстер Андрій Іванович Тазінгер. В репертуарі хору твори різних жанрів, композиторів різних країн, епох і стилів. За час існування хорового колективу керівнику вдалося створити стабільний хоровий колектив, який налічує до 35 виконавців  віком від 14 до 18 років. Пісні українських та закарпатських композиторів, хорові мініатюри, обробки український та закарпатських народних пісень, композиції  завжди викликають неабияку зацікавленість глядачів.Підкерівництвом Тазінгера А.І. хор став Лауреатом Всеукраїнського конкурсу вокально-хорового та інструментального ансамблевого виконавства імені Якова Степового (диплом ІІ ступеня), Лауреатом Першої премії ІХ-го Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Закарпатський едельвейс-2014», прийняв участь у VІІІ міжнародній зустрічі хорових колективів вищих навчальних закладів, організованій Закарпатським угорським інститутом ім. Ф. Ракоці ІІ (Берегово, 2015 р.); І премія на Х Ювілейному конкурсі мистецтв «Закарпатський едельвейс-2015» (Ужгород, 2015); І премія ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хорового співу та інструментальної музики «Галицькі самоцвіти» (Львів, 2015 рік).прийняв участь у благодійній акції у м.Мукачево в соборі «Святого Мартина»; Став лауреатом 2-гої премії Міжнародного фестивалю - конкурсу хорового виконавства  «Голоси Яскравої країни-2016»м.Ужгород , виступив з сольною програмою в Ужгородському замку та Кафедральному Соборі (м.Ужгород , 2016р.).

З успіхом виступив на двох звітах коледжу (Обласний драмтеатр та філармонії)2016р                                                                                                                        Брав участь у концертній програмі присвяченій «Дню Гідності і Свободи».   Прийняв участь в естафеті «Щедрик100 challenge»2017р., 

НаХII Міжнародному конкурсі мистецтв «Закрпатський Едельвейс-2017» отримав Гран-прі . Став лауреатом I премії I Міжнародного конкурсу мистецтв «Stankovych.fest» 2017р (м.Свалява), прийняв активну участь у концертній програмі-презентації нового диску фольк-рок анмсамблю «Вандор»(м.Ужгород « Галерея Ілька»), став Лауреатом I премії та Гран-прі IІ-гоМіжнародного конкурсу мистецтв «Stankovych.fest»2018р (м.Свалява). Прийняв участь  у галаконцерті  в ОДА;

Прийняв участь у  ІІ-гому Міжнародному Хоровому фестивалі                  2018 м.Мукачево); Приймали участь у заходах які проводились у коледжі, місті та області серед них: День міста Ужгород, День Козачества,  виступ на письменницькому міжнародному фестивалі «Карпатська Ватра  - 2018р.»,Різдвяних концертах . Прийняли участь у відео-фільмах :  флеш-моб разом з народним колективом  «Маки» (керівник Вігула В.І.) та новорічному привітанні директора коледжу Шетелі Н.І.. Прийняли активну участь у підготовці і проведенню Різдвяного концерту 20.12.2018р. організованому камерним хором «Кантус» ( керівники: Сокач Е.П.та Тазінгер А.І., студенти 3-4-тих курсів зразкового хору коледжу).Ця спільна праця продовжилась і у спільному відео-ролику до Новорічних свят.

Прийняв участь у майстер-класі з хорового диригування викладача-методиста Коломиєць Лесі  Іванівни Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра (2016р.)

Тазінгер А.І.провів майстер-клас на базі хорового колективу у роботі першої науково-практичної конференції «Синтез мистецької науки освіти та творчості в Україні та глобальному культурному просторі » 11-12 .04.2019р.

Хоровий колектив прийняв участь у заході «Весняні забави-2019»,творчому звіті коледжу, Днях відкритих дверей, Дні добросусідства (Словаччини), Концертній програмі пам'яті  викладача коледжу М.С.Петрушевського та видатного композитора В.Івасюка.

Хоровий колектив прийняв участь у ІІІ-ому фестивалі хорової музики «Choirs in the castle »м.Мукачево 2019р.Прийняв участь у показі дипломних робіт 2018-19 навчального рокустудентами- хореографами  (Свято винограду).

Хоровий колектив під керівництвом А.І.Тазінгера з успіхом виступає на міській, обласній та всеукраїнській сцені, є постійним учасником творчих звітів циклової комісії хорових та музично-теоретичних дисциплін та творчого звіту Ужгородського коледжу культури і мистецтв.4-7червня 2019 р. хоровий колектив представляв Україну на  40 -му Юбілейному Міжнародному фольклорному фестивалі «Рожновські славності- 2019р.»