Внимание!

Вы пользуетесь устаревшим браузером, подвергая Ваш компьютер повышенной опасности.
Устаревший браузер может содержать ошибки и проблемы безопасности, которые позволят вирусным программам легко проникнуть на Ваш компьютер.
Чтобы использовать все возможности этого сайта и обезопасить свой компьютер, обновите браузер.
Воспользуйтесь одной из ссылок справа для обновления своего браузера.

Внимание! В Вашем браузере отключен JavaScript. Необходимо задействовать JavaScript для того, чтобы использовать все функции этого сайта. Внимание!

Бібліотека

Контакти

88009, м. Ужгород,
вул. Минайська, 38/80

тел. +38 (0312) 66-21-80

ТЕЛЕФОНИ ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ:
0992089354, 0689103338

e-mail: uzhgorodkkm@gmail.com

Головна / Новини / Методика. Пошук. Досвід

Методика. Пошук. Досвід

   Вітаємо колегу з вагомим творчим і науковим здобутком.
    Викладач української мови та літератури Ужгородського інституту культури та мистецтв Андріана Зан щойно у видавництві «Гражда»  опублікувала навчально-методичний посібник «Особливості формування мовленнєвої компетентності студентів сфери культури на заняттях з української мови за фахом».  Рецензенти: Н.Й.Ребрик, кандидат філологічних наук, доцент кафедри культури та соціально-гуманітарних дисциплін Закарпатської академії мистецтв та Т.Д. Гнаткович кандидат педагогічних наук, завідувач кабінету методики викладання суспільно - гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін.
   Мовна культура як і культура поведінки,  є основною ознакою загальної культури людини і разом із тим її складовою. Чим вищий рівень мовної культури людини, тим вищий її творчий потенціал, професійний рівень. Це особливо виявляється на прикладі фахівців сфери культури, які завжди були майстерними ораторами, яскравими промовцями,талановитими конферансьє, чиї виступи ставали подією суспільного та мистецького життя і надовго запам'ятовувалися слухачам або читачам майстерним поєднанням форми і змісту. Окрім того правильно й згідно з вимогами, традиціями, стандартами укласти документ чи то особисто (заяву, автобіографію довідку), чи то документ службового характеру (пояснювальну записку, доповідь, договір, угоду тощо), повинен кожен, хто обіймає посаду відповідно до своєї освіти.
  Пропонований Андріаною Зан курс лекцій адресовано студентам культурно- мистецьких навчальних закладів, що вивчають українську мову за професійним спрямуванням. Дидактична цінність методичного комплексу в тому, що у ньому  лаконічно й доступно подаються відомості про походження та еволюцію української мови до її сучасних усталених норм, притаманних  як писемній так і усній формам її функціонування.
     Креативний творчий підхід  авторки методичного посібника спостерігається як в теоретичній так і у практичній  його частинах. Надзвичайно різноманітні, розраховані на розвиток усіх видів мовленнєвої компетентності , вправи та завдання подаються після кожної теми, що робить цей методичний посібник придатним для практичної д
іяльності як студентів  так і викладачів та й усіх, кому не байдужі проблеми української мови у професійному спілкуванні.
    Пам’ятаймо, що людина з низьким рівнем мовної культури не здатна до творчого, нестандартного мислення, вирішення професійних і організаційних проблем, що обов'язково позначається на її успіхах у трудовій діяльності.Тож нехай методичний комплекс, розроблений Андріаною Зан стане для нас підручником з вивчення українського ділового мовлення.
                                                                                   Олена Надворна
                                                                                   Викладач –методист зарубіжної літератури