КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ

УЖГОРОДСЬКИЙ ІНСТИТУТ КУЛЬТУРИ I МИСТЕЦТВ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

 Фортепіанний квартет викладачів «Ad libitum»

Лауреат Перших премій Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів        Фортепіанний квартет «AD LIBITUM” Ужгородського інституту культури і мистецтв  є справжньою родзинкою закладу.Цей колектив   розпочав свій творчий шлях з вересня 2017 року. Метою була не тільки гра в 4,6,8 рук, а створення довготривалого інформаційно-пізнавального проекту, який би допоміг розширити уяву про еволюцію, розвиток музичного жанру фортепіанного ансамблю від епохи Барокко до Сучасності. Викладач- методист Батрина Т. В. поділилася такими думками зі своїми колегами ( спочатку створився дует з викладачем Белович Оленою Петрівною, трохи згодом долучилася Шпішак Аеліта Степанівна - стало тріо, а буквально за тиждень- два  проект підтримала Парій Віра Вікторівна).  

Всі учасники фортепіанного квартету є досвідченими викладачами- педагогами вищої категоріі, яким притаманні як професіоналізм, так  креативність.Вони активно працюють над самовдосконаленням, а також зміцнюють авторитет навчального закладу.Батрина Тетяна Василівна- викладач вищої категоріі, викладач- методист- автор багатьох навчально- методичних посібників («Багатогранна творчість Й С Баха як базова основа поліфонізму на різних етапах музичного виховання», «Стильові особливості клавірної творчості Й С Баха ( на прикладі прелюдіі і фуги до- мінор з 1 тому Добре темперованого клавіру»), на високому фаховому рівні читає лекціі, проводить практичні заняття, майстер- класи для викладачів дитячих музичних шкіл та шкіл естетичного виховання на обласних курсах підвищення кваліфікаціі працівників культури, демонструє свої професійні досягнення,бере активну участь у науково- практичних конференціях та семінарах, ділиться своїми знаннями та досвідом зі студентами, прищеплюючи їм любов до обраної професіі, вдосконалюючи їхню майстерність.

Тетяна Василівна відзначається високим професіоналізмом, творчим підходом, своїми, особливими прийомами викладання і користується повагою студентів та колег.За більш ніж 35 років педагогічного стажу вона випустила велику плеяду  чудових фахівців, які продовжили навчання у вищих навчальних закладах, працюють у закладах культури, музичних школах нашої області, України та за кордоном ( Угорщина, США,Італія).

Батрина Тетяна Василівна щедро ділиться зі студентами своїми знаннями та досвідом, її уроки проходять завжди дуже цікаво, різнопланово, креативно, їй вдається спонукати до наполегливої праці, активного творчого пошуку, вдосконалення піаністичної майстерності.Шпішак Аеліта Степанівна- викладач та концертмейстер вищої категоріі, загальний стаж педагогічної роботи-32 роки. В Ужгородському інституті культури і мистецтв працює з 1996 року. Сумлінний і досвідчений викладач, об'єктивна в оцінці знань студентів. Має високий рівень знань з предметів, які викладає, володіє на високому професійному рівні сучасними інноваційними формами і методами організаціі та здійснення освітнього процесу.

 Студенти Аеліти Степанівни показують достойні результати у навчанні, беруть активну участь у концертному житті інституту, продовжууть навчання у вищих навчальних закладах мистецького спрямування. Випускники викладача працюють у закладах культури Закарпатської області, України та популяризують мистецтво гри на фортепіано за кордоном( США,Німеччина,ОАЕ). Як концертмейстер Шпішак А.С. приймає активну участь у концертах,конкурсах, постійно працює над підвищенням виконавської майстерності.

Систематично співпрацює з різними цикловими комісіями, допомагаючи їм у проведенні заходів. У творчому доробку викладача є такі методичні розробки: « Розвиток навичок гри поліфонічних творів у класі фортепіано( детальний аналіз 12-ти маленьких прелюдій Й.С.Баха) і «Музично- виконавський розвиток учня- піаніста в процесі роботи над кантиленами», «Процес роботи над музичним твором», « Ансамблева гра, як елемент педагогічного процесу», «Основні завдання акомпанування та концертмейстерської роботи», « Роль музики у вихованні сучасної молоді». Викладач проводить активну профорієнтаційну роботу, читає лекціі на курсах підвищення кваліфікаціі працівників культури області. Приймає участь у семінарах, конференціях, майстер- класах, фестивалях. У складі викладацького фортепіанного квартету « АD LIBITUM “Аеліта Степанівна є Лауреатом Перших Премій Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Викладач Шпішак А.С. користується заслуженою повагою і авторитетом у педагогічного та студентського колективах інституту.

Белович Олена Петрівна- викладач фортепіано вищої категоріі та концертмейстер. Закінчила Ужгородське державне музичне училище з відзнакою, здобула кваліфікацію : викладач фортепіано, концертмейстер. Закінчила музично- педагогічний факультет Рівненського державного педагогічного інституту, здобула кваліфікацію: викладач музики. Педагогічний стаж- 29 років. На протязі багатьох років роботи в навчальному закладі її студенти приймали активну участь у концертах. Олена Петрівна відвідує Міжнародні та Республіканські майстер- класи виконавців, викладачів, написала багато методичних розробок. Завдяки роботі концертмейстера зібрала матеріал для видання навчально-методичного посібника музичного супроводу для уроків сценічної пластики. Її учні постійно приймають активну участь у Міжнародних фестивалях та конкурсах, неодноразово ставали Лауреатами різних премій. Викладач проводить активну профорієнтаційну роботу в музичних і загально- освітніх навчальних закладах області. Белович О.П. Являється учасником викладацького фортепіанного квартету « AD LIBITUM», який є багаторазовим Лауреатом Перших премій Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Викладач постійно працює над підвищенням виконавської майстерності та оволодінням новими педагогічними методиками роботи.

Парій Віра Вікторівна працює в нашому закладі з перших днів переведення його в м. Ужгород.Це високопрофесійний  викладач, концертмейстер, яка дуже цікаво та творчо працює, своїм особистим прикладом надихає студентів на активний творчий пошук, допомагає вдосконалювати нові творчі вершини. За всі ці роки вона приймала участь в професійному становленні понад 200 студентів. Віра Вікторівна до своїх педагогічних досягнень відносить вибір її вихованцями-випускниками професії викладача- музиканта. Сама викладач активно приймає участь у концертному житті закладу, користується великою шаною серед студентів та викладачів,має високий фаховий рівень та творчі досягнення. З великим задоволенням і бажанням ввійшла до новоствореного проекту «AD LIBITUM», тому що завжди підтримувала ідею: « Навчай і виховуй  власним прикладом!». Ось і повний склад .Спочатку  фортепіанний квартет виступав на  рідній сцені, потім їздив в мистецькі заклади Ужгородського району, Закарпатської області , брав активну участь у багатьох концертах та фестивалях, а також був запрошений на Мистецькі науково- практичні конференціі.   Унікальність фортепіанного квартету «AD LIBITUM” полягає  не тільки в « синхронній грі сорока пальчиків», а і в тому, що виконувані ним твори театралізуються.              Виступ цього колективу- завжди свято.

Виступ цього колективу- завжди свято! В репертуарі  понад 30 творів різного жанру, різного стилю.  Це твори відомих композиторів:            В теперішній час до написання репертуару для квартету долучилися українські та закарпатські композитори, адже дуже мало пишеться нот для 8 рук,  така гра є специфічною.Виконання вражає своєю професійністю, майстерністю, витонченим звуком, цікавою інтерпритацією і справляє на слухача незабутнє враження. Викладачі- учасники фортепіанного квартету демонструють власним прикладом  особливості сценічної майстерності та професійні навички. Це дуже подобається студентам,які зараз навчаються в нашому Інституті культури і мистецтв, а також колегам, всім, хто відвідує наші концерти. Наш вищий навчальний заклад- це потужна мистецька творча лабораторія як для студента, так і для викладача, саме у нас розкриваються таланти і досягаються вершини виконавської майстерності.Саме в Ужгородському інституті культури і мистецтв відбувається успішна реалізація творчих креативних задумів. Ми запрошуємо молодих людей на навчання в наш заклад, де є змога втілити свою мрію в життя. Адже завдячуючи дирекціі на чолі з Наталею Ігорівною Шетелею створені прекрасні умови для навчання, для нових творчих звершень!