КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ

УЖГОРОДСЬКИЙ ІНСТИТУТ КУЛЬТУРИ I МИСТЕЦТВ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Види практик

Спеціальність «Музичне мистецтво»

– виконавська практика;

– педагогічна практика;

Спеціальність «Сценічне мистецтво»

– навчальна практика;

– переддипломна практика;

Спеціальність «Менеджмент соціокультурної діяльності»

– навчальна практика;

– переддипломна практика;

Спеціальність «Хореографія»

– педагогічна практика;

– виробнича практика;

Спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»

– навчальна практика;

– переддипломна практика;

Спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»

Навчальна практика з дисциплін «Менеджмент в ДІС» та «Документознавство» проводиться з метою закріплення набутих  теоретичних і практичних знань, отриманих за період навчання, ознайомлення із загальною і функціональною структурою організаційної будови документальних інформаційних інституцій, ознайомлення з формами організації виробничих процесів, методами та технологіями. Щоб студенти мали змогу скласти особисту уяву про діяльність документально-інформаційної сфери, були організовані та проведені екскурсії для студентів денної та заочної форм навчання до таких ДІС:

  –  головне управління статистики у Закарпатській області Державної служби статистики України;

  –    Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім.Тиводара Легоцького

        (бібліотека, музейні фонди, виставкові зали, колекції);

  –   музей історії управління Служби безпеки України в Закарпатській області та архів служби безпеки.

Спеціальність  "Сценічне мистецтво "

 Студентки ІІІ курсу заочної форми навчання  на практиці в Комунальному закладі "Закарпатський обласний академічний  театр ляльок" Закарпатської обласної ради : заслужена артистка України  - Світлана  Кобзиста,  випускниці освітньо - кваліфікаційного рівня "Молодший спеціаліст" Ганна Ліпчей та Олександра Павлюк.

Минулої неділі Закарпатський академічний обласний театр ляльок "Бавка" відкрив свій 39 театральний сезон.До відкриття свята лялькарі підготували прем’єру вистави "Зоряний Малюк" за п’єсою Євгена Тищука.

Подія надзвичайно важлива.Ще більший інтерес викликає те,що одну з головних ролей – Левенятка виконує наша землячка випускниця Ужгородського коледжу культури і мистецтв Ганна Ліпчей.Родом дівчина із села Дешковиця, закінчила Брідську ЗОШ І-ІІІ ступенів.

А на професійній сцені вона дебютує.

- Це перша моя роль у театрі, -- розповідає Ганна. -- Після закінчення коледжу мене запросили сюди на роботу. Тут надзвичайно цікаво. Щоразу на мене чекають нові знайомства,юні глядачі з цікавістю і нетерпінням чекають на зустрічі із казковими героями. У виставі йдеться про захоплюючу зустріч у нічному лісі інопланетного Зоряного Малюка зі звірятами Левеням та Кошеням,про небезпечні пригоди друзів у подоланні підступних задумів Гризолди – Звіроловки.

Зникнення прибульця та відчайдушні дії друзів по врятуванню Зоряного Малюка демонструють неабиякі якості маленьких героїв – мужність,здатність до самопожертви та винахідливість у небезпечній ситуації.

Ганні Ліпчей пощастило і в тому, що режисер вистави – заслужена артистка України Наталія Орєшникова,сценографію створила київська театральна художниця Наталія Ягупова, а музику написав чернівецький композитор Євген Столяр. У виставі багато надзвичайних світлових ефектів.Вдало підібраний акторський склад – тут зайняті досвідчені майстри сцени – заслужена артистка України Світлана Кобзиста та Олена Пишка.

Високої думки про Ганну Ліпчей викладач коледжу Наталія Орєшникова:

- Це надзвичайно обдарована і талановита акторка. Вона легко і невимушено ввійшла в роль, у неї поставлений голос, уміє знайти спільну мову із юним глядачем. Відчувається, що вона виросла в селі, у дитинстві досхочу наслухалася бабусиних розповідей, легко і невимушено перевтілюється в образ казкового героя, змушує хлопчиків і дівчаток разом переживати за події, які рогортаються в сюжеті. Свої почуття тонко передає інтонацією голосу, вона прекрасно володіє літературною мовою. Незважаючи на те, що Ганна лише стає на акторську стежку, усе вийшло в неї на належному рівні, за що одержала неодноразові вибухи схвальних овацій. Це говорить про те, що дівчина має перспективу, за такими як вона – майбутнє театру. Головне – щоб вона постійно працювала над собою, вдосконалювала професійну майстерність. Бо лише у праці можна добитися чогось у житті.

Будемо стежити за творчими висотами Ганни Ліпчей.

Із дебютом Тебе

Василь ШКІРЯ