КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ

АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ I МИСТЕЦТВ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

У рамках профорієнтаційного заходу та роботи зі стейкхолдерами, за ініціативи КЗ «Часлівська школа мистецтв» Сюртівської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області днями відбулась зустріч з учнями 1- го року навчання елементарного підрівня початкової мистецької освіти хореографічного мистецтва, які  мали змогу відвідати Академію культури і мистецтв та спостерігати за роботою студентів 3- го курсу з дисциплін «Український танець» та «Угорський танець», викладачі Заслужені працівники культури України Єлізавета Бабяк та Михайло Шютів.

Дякуємо за співпрацю Директору - Югас Сабіні Золтанівні та Начальнику відділу культури та туризму - Рояк Марїї Берталанівні.

Завідувач відділу практики, працевлаштування та профорієнтації - Тетяна Ганулич та Циклова комісія мистецьких дисциплін

16 березня в Академія культури і мистецтв Закарпатської облради відбувся День відкритих дверей.

На зустріч із викладачами та здобувачами освіти завітали юнаки і дівчата, які мріють пов'язати своє життя зі сферою культури. Наші майбутні вступники мали можливість побачити феєричний концерт за участю провідних музичних та хореографічних творчих колективів, солістів вокального, декламаційного та інструментального жанрів, словом – усе багатство і розмаїття мистецьких знань, які надає Академія.

Ректорка АКіМ Наталія Шетеля, спілкуючись із молоддю, наголосила: який би фах вони не обрали, головне – добре вчитись, щоб стати професіоналом високого рівня, освоювати іноземні мови, практикуватись, аби на ринку праці бути конкурентоспроможними.

«Викладачі та студенти Академії не тільки старанно навчаються та демонструють набуті знання на концертах, але з початку повномасштабного вторгнення великий пласт нашої роботи складає волонтерська діяльність – допомога нашим військовим на передовій медикаментами, маскувальними сітками, дронами, проведення благодійних концертів на підтримку ЗСУ, виступи перед військовими у військових частинах та в реабілітаційних центрах. Тож запрошуємо вас стати членами дружної викладацької та студентської родини Академії – здобувати якісні професійні знання та складати іспит на громадянську зрілість», – наголосила Наталія Ігорівна.

Заходи Дня відкритих дверей розплановані майже на цілий робочий день. По завершенні концертної презентації спеціальностей – знайомство майбутніх абітурієнтів з матеріальною базою, оснащенням навчальних аудиторій,  бібліотеки, гуртожитку тощо; індивідуальні консультації щодо обраної спеціальності, майстер-класи від творчих студій і гуртів, консультації щодо правил прийому, чай і кава.

Адміністрація закладу освіти висловлює подяку організаторам Дня відкритих дверей, викладачам, які надавали консультації, сценаристам, фото- та звукооператорам, керівникам творчих колективів та викладачам, які готували сольні номери, ведучим та виконавцям концертної програми.

 

Фозвіт #ТіберійШютів #НінаДаниш

Шановні абітурієнти!

Хочу познайомити вас з най прекраснішим видом мистецтв – хореографією!

Це мистецтво, яке дає насолоду не тільки очам, коли споглядаєш на витончених та справних артистів, а мистецтво – яке захоплює вашу душу, ваше тіло, ваш розум! Яке підносить вас на вершину блаженства від того розуміння, що рухами тіла можна передавати легкі нотки музичного супроводу, розкрити душу, почуття та емоції. І ви закохуєтесь в танець і вже не можеш без нього жити ! Ви танцюєте всюди - на вулиці - чекаючи на автобус, в магазині - стоячи біля каси, на кухні - слухаючи радіо…..і розумієте – це те життя, без якого  себе вже не уявляєш.

Але спочатку – величезна праця за зачиненими дверима, багато поту, сліз, емоцій……. , і повірте мені – воно того варте!

Вже 33 роки я викладаю класичний танець в нашому навчальному закладі. І весь цей час я отримую велике задоволення від своєї роботи. А коли робота приносить задоволення – це щастя! І цим щастям, а також своїми знаннями я хочу поділитися з вами.

Класичний танець, це дисципліна, яка є однією із головних у процесі підготовки хореографів, база та фундамент для успішного вивчення народно- сценічної, бальної та сучасної хореографії. Уроки  класичного танцю найбільш важкі, вимагають великих фізичних і психологічних зусиль, часу і праці. Пізнаючи класичний танець, ми пізнаємо хореографічне мистецтво в цілому, необхідне для того, щоб «виліпити» зі звичайної людини тіло танцівника.

Багато студентів пройшло через мій клас і з кожним з них я ділилась своєю любов’ю до цього найпрекраснішого виду хореографії.

Багато з них вже стали моїми колегами - викладачами, дехто працює артистами балету в хореографічних колективах, дехто навчається у вищому навчальному закладі , але кожен з них мав змогу  зрозуміти своє тіло, свою душу, доторкнутись до найпотаємніших глибин свого світосприйняття, стати дисциплінованим, витривалим,  відповідальним, готовим до дорослого життя!

Я  запрошую всіх вас спробувати себе в цьому виді мистецтва. Я впевнена, що ви закохаєтесь і хореографія стане вашим життям !

Ми чекаємо саме на вас!!!

Ярова Людмила Вікторівна